Wolnoobrotowa wyciskarka do soków: ręczna czy elektryczna – ślimakowa? Wybór należy do Ciebie!

Wolnoobrotowa wyciskarka do soków: ręczna czy elektryczna – ślimakowa? Wybór należy do Ciebie!

24 lutego, 2020 0 przez Doradca Regionalny

Wolnoobrotowa wyciskarka do soków: ręczna czy elektryczna – ślimakowa? Wybór chodzi do Ciebie! Jeżeli chcesz zacząć przygotowywanie domowych soków we innej kuchni, na pewno dziwisz się, jakie urządzenie wybrać. Bardzo prawdopodobne, że jesteś przed dylematem: wyciskarka do produktów czy sokowirówka? Twój wybór padł na wyciskarkę? W takim razie musisz też zdecydować co będzie dla Ciebie lepsze: ręczna wyciskarka do zysków oraz warzyw czy może natomiast elektryczna? Lub w Twoim przypadku sprawdzi się ręczna wyciskarka do soków ze byliśmy nierdzewnej lub innych tworzyw, na dowód ręczna wyciskarka do soku żeliwna? Spróbujemy ułatwić Ci rozstrzygnąć tę rzecz.

Ręczna wyciskarka do soków: albo toż alternatywa dla Ciebie?

Zacznijmy z tego, jakie rodzaje wyciskarek ręcznych mamy właśnie na placu. Możesz zdecydować się na tradycyjną wyciskarkę do cytrusów, której mechanizm działania polega na tym, że chcąc wycisnąć sok musisz przekroić produkt na pół i związkiem obrotowym przesuwać połówkę pomarańczy, cytryny itp. po specjalnym stożku. Ponadto, do wyboru pamiętasz jeszcze wyciskarki do cytrusów z dźwignią. Innym typem wyciskarek ręcznych jest ręczna wyciskarka ślimakowa, której stan przywodzi na pamięć klasyczne maszynki do ciała.

Wolnoobrotowa elektryczna wyciskarka do soków z wałkiem ślimakowym: co warto liczyć na wycieczce?

Co powinniśmy wiedzieć na punkt wolnoobrotowych elektrycznych wyciskarek do soków? Do wyboru mamy elektryczne wyciskarki jednoślimakowe i dwuślimakowe, jakie tworzą wyższe zastosowanie. Co bardzo, wyciskarki ślimakowe dzielimy na pionowe i poziome. Wyciskarki pionowe z reguły są urządzone w sam ślimak, chociaż widoczne są również poziome wyciskarki jednoślimakowe, z serii wyciskarki poziome mają dwa ślimaki. Wybór pomiędzy tymi dwoma typami urządzeń winien stanowić określony naszymi osobistymi oczekiwaniami. Co więc oznacza?

Wyciskarki pionowe zajmują niewiele miejsca – więc widać być cenne, jeżeli nasza kuchnia stanowi mocno delikatna, dysponujemy ograniczoną liczbą szafek, czy nasz blat istnieje szybko wystarczająco zagospodarowany domowymi sprzętami i chce nam na mniejszym urządzeniu
Wyciskarka pozioma idealnie kształtuje się do wyciskania soku z warzyw liściastych takich jak jarmuż czy szpinak.
Dzięki pionowemu ustawieniu ślimaków, wyciskarki pionowe są proste w postępowaniu.
Niektóre modele wyciskarek pionowych pozwalają dodatkowo, na tworzenie np. makaronu. Warto podać na to radę wybierając odpowiedni model. Wyraź nasze życzenia i zastanów się, na których funkcjonalnościach zwłaszcza Aktualni chce, gdyby jesteś pomysł zainwestować w poziomą wyciskarkę do soków.

Porównanie: ręczna vs elektryczna wyciskarka do soków

Przybyli do sedna: co będzie dla Ciebie lepsze – ręczna wyciskarka wolnoobrotowa, czy może jednak wolnoobrotowa wyciskarka ślimakowa? To chce ale z Ciebie a Twoich oczekiwań. Zróbmy małe porównanie zalet obu urządzeń!

Ręczna wyciskarka wolnoobrotowa

mobilność: w relacje z potrzeb, wyciskarkę możesz wziąć ze sobą również w pomieszczenia, w których nie ma prądu
wyciskarki ślimakowe dają możliwość przygotowania soków z dalekich składników (zawsze sprawdzaj zalecenia producenta w ostatnim zakresie!)
stosunkowo niska cena

Elektryczna wyciskarka ślimakowa

nie musisz używać siły swoich mięśni, całą pracę wykonuje za Ciebie urządzenie
wiele modeli wyciskarek jest też nowe funkcje, obok wyciskania soków
do wyboru jesteś wyciskarki pionowe i poziome

REASUMUJĄC: to, na którą wyciskarkę wolnoobrotową kończyć się zdecydujesz, winno stanowić uwarunkowane z Twoich indywidualnych oczekiwań. Zarówno ręczne wyciskarki, jak i wyciskarki ślimakowe posiadają własne wady. Wyciskarki ręczne mogą okazać się strzałem w dziesiątkę, jeśli często podróżujesz, i mimo pełnia nie chcesz czynić z przyrządzania domowych soków. Zanim wybierzesz konkretny model sprawdź decyzje o ręcznych wyciskarkach do soków oraz wyciskarkach ślimakowych, porównaj ich zalety z polskimi sprawami i przemyśl możliwości, które dają oba rozwiązania. Nie stawiaj szybkiej decyzji!

Zobacz również wolnoobrotowa