Opieka Barlinek

Opieka Barlinek

20 lutego, 2019 0 przez Doradca Regionalny

Choć z wiekiem mózg się starzeje, nie nazywa to dobrze, iż nie można tegoż mechanizmu spowolnić. Przecież od lat mówią, że pracuje jako mięsień. Jeśli wtedy będziemy ćwiczyć swoje umysły, z dużym prawdopodobieństwem starość będzie gwoli nas lepsza.

Opieka Mielno

Mózg dojrzewa dłużej, niż myślisz

Według odkryć naukowców mózg bynajmniej nie osiąga dojrzałości, gdy osiągamy w dorosłość. Że wtedy w wieku 50 lat jest u szczytu własnych szans! I na model jego właściwość odpowiedzialna za sposób wymieniania się działa tak dopiero ok. 67 roku bycia.

Cholesterol OFF

Cholesterol OFF

Jasne, z wiekiem bardzo się nam ćwiczyć i opinia płata figle. Jednak ogólnie prawda wygląda tak, że mózg starzeje się później niż kolejne „części” naszego organizmu. I my możemy o niego dbać, aby zapobiec oznakom demencji lub lecz ją ograniczyć.

Zobacz również pożyczka filarum

To aktorzy, naukowcy i profesorowie, aktywni zawodowo chociażby w wieku emerytalnym, zwykle bawią się sprawniejszym umysłem niż ogół społeczeństwa. Zatem nie przypadek. Przygotowywanie się, mienie nowych kwestie to najciekawsze ćwiczenia dla mózgu. Ale odnajdzie się ich daleko dobrze.
Poznaj ćwiczenia i dietę dla mózgu

Niemal zabójcze dla umysłu są rutyna, powtarzalność, bezczynność. Nie oddaje się długiego oglądania telewizji, to zresztą rozleniwia nasze mózgi. Ten doskonały organ trzeba stymulować, grając np. w Sudoku, rozwiązując rebusy, pisząc i zapamiętując wiersze. To dlatego właśnie dobrym pomysłem prezentuje się nauka języków obcych czy zarejestrowanie się na uniwersytet trzeciego wieku. Choć naukę zmienia się szybko nie tak sprawnie jak kiedyś, trzeba to oceniać nie jako cel sam w sobie, ale jako robienie czegoś miłego dla naszego umysłu.

Ważne i, aby zapewnić sobie dawkę ruchu, bo – jak mówią – w odpowiednim ciele zdrowy duch. Aktywność fizyczna dotlenia mózg, natomiast ten stosuje że aż 20% doprowadzanego do organizmu tlenu! Dlatego spacery, nordic walking czy golf rodzą się zbawienne dla starych.

Warto i zadbać o relaks. Sen sprawia, że mózg wypoczywa, dzięki czemu lepiej później funkcjonuje. Na prawdziwszą kondycja snu sprawia nie tylko ruch, ale i ogólny spokój ducha. Może wtedy o przemyśleć techniki relaksacyjne lub ziółka przed zaśnięciem?

Nie bez znaczenia wykazuje się również dieta. Za najkorzystniejszą dla zdrowia uchodzi śródziemnomorska, czyli duża w warzywa i produkty. Mózg kocha zdrowe, złożone węglowodany – czyli kasze i pełnoziarniste pieczywo. Lubi proteiny także pozytywne tłuszcze – inaczej nie tłuszcze trans, w które obfitują frytki, chipsy, a nawet margaryna! Z witamin oraz minerałów mówi się dietę wielką w witaminy z rodziny B, a dodatkowo przeciwutleniacze takie jak I, C, E oraz żelazo. Nie można zapomnieć o kwasach omega-3, które znajdziemy m.in. w rybach również w niektórych olejach, oliwie i siemieniu lnianym. Przy okazji siemię tak wykonywa na perystaltykę jelit. Do diety warto jeszcze włączyć orzechy.

Co istotne, ta dieta jest światowa – to po prostu samo zdrowie dla każdego w jakimkolwiek wieku. Im szybciej rozpoczniemy się racjonalnie odżywiać, tym korzystnie dla naszego organizmu, w tym i środka.
Na co warto postawić, żeby mieć pewny umysł?

Gdy wybierasz się cieszyć dobrym zdrowiem, nie tylko fizycznym, myśl o własny umysł, zanim trafisz na emeryturę. W Twoim życiu nie powinno zabraknąć sportu, ćwiczeń wewnętrznych i dokładnie zbilansowanej diety. Jednak lepiej zapobiegać, niż leczyć, prawda?
Prosenior
Artykuł został przygotowany przez Seniorzy oferującą pracę jako opiekunka, opiekun osób starszych w Niemczech.