Last Minute Lipiany

Last Minute Lipiany

11 lipca, 2019 0 przez Doradca Regionalny

LAST MINUTE to pewna z produkcji bliskiego i niezwykle cenionego w teraźniejszym etapie reżysera Patryka Vegi.

Last Minute Łobez

Film swoją premierę korzystał w roku 2013 po czym szybko zyskał zdanie nie tylko fanów produkcji Vegi.

klik i ogladaj film

Główne prace w filmie zagrali:
– Wojciech Mecwaldowski, wcielający się w wartość owdowiałego ojca samotnie wychowującego dwoje dzieci,
– Klaudia Halejcio, która zdobyła się w wartość Dominiki – córki Tomasza,
– Olaf Marchwicki rosnący w skóry Bartusia – syna Tomasza,
– Aldona Jankowska jako mama Tomasza,
– Anna Szarek, która zdobyła się w wartość Natalii Wis, będącej korzystną miłością Tomasza też z czasów licealnych,
– Bartłomiej Świderski wcielający się w budowa narzeczonego Natalii Wis,
– Jarosław Boberek w LAST MINUTE jest głosem prowadzącego radiową audycję,
– Otar Saralidze wcielający się w budowa niejakiego Ahmeda, syna właściciela hotelu.

Za muzykę w wszystkiej produkcji winny był Mirosław Kuba Brożek (który w filmie umieścił wiele popularnych oraz popularnych ówcześnie utworów), natomiast montaż chodził do Tomasza Ostrowskiego.

Tytuł filmu, kiedy można się znacznie chętnie domyślić nawiązuje do częstych ofert biur podróży ”last minute”, zajmujących się z wielu lat niezmiennie dużą popularnością.

Last Minute Łobez

Właściwa fabuła filmu zaczyna się w chwili wygrania przez Tomka, dość niespodziewanie wycieczki do Egiptu. Jednak na taką wycieczkę nie że się przecież udać sam. Towarzyszyć uważa mu jego mama – kobieta niezwykle szeroka także z treściami – w rezultacie nie bez przyczyny przez masa lat funkcjonowała jako policjantka. Na uwagę z Tomaszem powtarzają się też właśnie jego dzieci – Dominika i Bartuś, sprytny i spragniony przygód kilkulatek. Choć początkowo wydawać by się mogło, że nic nie zakłóci ich bajowego urlopu w trudnym Egipcie, to przecież już na wyjeździe bohaterowie mają spore problemy – na lotnisku zostają zgubione ich bagaże, co wysoce psuję bohaterom nastrój, którzy również nie są świadomi tego, że to wówczas początek nieprzyjemnych niespodzianek, które przyjdą na domowej wakacyjnej drodze. Uwaga nie zapowiada się dobrze – nie dość, że Tomek z rodziną nie otrzymują odpowiedniego pokoju to ponad kuchnia nie robi im kosztowania. Uzupełnieniem tych wycieczkowych porażek jest spotkanie Tomasza z Natalią Wis, jego ważną licealną miłością. Że osoba nie jest sama, bo na jakimś kroku towarzyszy jej ideał mężczyzny, który niczym się prezentuje stanowi jej lubym.

Last Minute Łobez

Właśnie tych porażek Tomasz nie chce zostać bez echa, dlatego też sprawdza się usilnie skontaktować z organizatorem wycieczki, który niczym się znacznie szybko okazuje ogłosił swoje bankructwo. Utrudniony jest jednocześnie kontakt z konsulatem, więc Tomasz zaś jego rodzina muszą sobie w współczesnym etapie jakoś radzić, przez co nie zasobność ich portfeli maleje w oszałamiającym tempie. Na szczęście po chwilowym kryzysie rodzina postanawia sobie jakoś poradzić – w rezultacie muszą powrócić wcześnie lub później do końca, lecz w konkretnym okresie ze powodu na finansowe braki jest to złe. Dlatego pomysłowa i umożliwiająca się rodzina postanawia zarobić na powrotne bilety do końca.

Zdjęcia do pracy Patryk Vega zaś jego ekipa realizowali w tureckim hotelu Utopia World (hotel dostaje się w Kargicak, miejscowości położonej nieopodal popularnej wśród turystów miejscowości Alanyi). W scenach bez aktorów, jakich w filmie LAST MINUTE jest niemało zobaczyć można plażę hotelu Iberotel Club Fanara & Residence w Szarm el-Szejk.

Last Minute Łobez

Film Vegi LAST MINUTE zebrał mnóstwo pozytywnych recenzji, choć absolutnie nie zabrakło głosów nieco krytykujących całą produkcję. Często spotkać się można było z osobami, iż film został zmontowany nieco niedbale i szybko, z pominięciem pewnych elementów. Tak prawie cały firm sponsorowany był źle, razem z tytułem LAST MINUTE.

Co ciekawe, mimo czasem nieco innych opinii, w roku 2012 zwiastun filmu LAST MINUTE był łatwo oglądanym zwiastunem w budów – ilość jego odsłon znacznie przekroczyła milion, oraz dużo osób czekało z niecierpliwością na punkt, w którym będą potrafili zapoznać się z całością filmu.

Last Minute Łobez

Źródło artykułu Last Minute