Bezbolesne leczenie zębów Czersk

Bezbolesne leczenie zębów Czersk

6 maja, 2020 0 przez Doradca Regionalny

Bezbolesne leczenie zębów? Wybierz dobry gabinet stomatologiczny! Wizyta u dentysty często rozumie się z bólem. Ale dzięki nowym znieczuleniom można zapomnieć o tych trudnych dolegliwościach!

Bezbolesne leczenie zębów Krynica Morska

Współczesna stomatologia może poradzić sobie niemalże z wszystkim problemem. Głęboka próchnica, paradontoza, złamania zębów, ich pogorszona estetyka – to zaledwie niektóre przypadki, jak dobry stomatolog może dać kompleksową i profesjonalną obsługę.

Wiele osób uważa jednak systematycznych wizyt w gabinetach stomatologicznych. Dlaczego? Głównym punktem jest ból, który odnosi się z środkami. Teraz choć nie trzeba się nim stresować. W gabinecie dentysta może zaproponować pełną paletę znieczuleń – nie tylko standardowe znieczulenie miejscowe z zastosowaniem strzykawki.

Zobacz również Wypalarnia kawy

Znieczulenie zęba – komfort dla pacjenta i dentysty

Dzisiaj znieczulenie w trakcie leczenia stomatologicznego nie jest dawane jako dodatkowa usługa. Wpływa ono w zespół standardowego leczenia, zapewniając przy tym prawdziwy komfort nie tylko pacjentowi, lecz też dentyście prowadzącym zabieg.

Znieczulenie stomatologiczne miejscowo „wyłącza” działanie nerwów, stąd oraz nie pojawia się wtedy uczucie bólu. Wykorzystywane jest ono przy wielu procedurach, w tym między innymi przy leczeniu stomatologicznym próchnicy, w tym pomaganiu kanałowym, przy ekstrakcjach, czyli wyrywaniu zębów albo te przy wszczepieniu implantów stomatologicznych.

Jakie znieczulenie może zaproponować stomatolog, aby zabiegi kończyły się bez bólu?
Znieczulenie stomatologiczne na NFZ i indywidualnych gabinetach

Ze znieczulenia stomatologicznego można wziąć również w gabinetach posiadających podpisaną umowę z Krajowym Funduszem Zdrowia, jak więcej w domowych klinikach i gabinetach stomatologicznych.

Bezbolesne leczenie zębów Krynica Morska

Znieczulenie na NFZ jest bezpłatne i proste do wszelkiego zabiegu. Zaczyna się wówczas znieczulenia standardowe wykonywane z zastosowaniem strzykawki. W domowych gabinetach za znieczulenie najczęściej trzeba dopłacić, zatem nie wydobywa się ono w tradycyjnej cenie zabiegów. Do dyspozycji pacjentów istnieje natomiast większa skala metod znieczuleń.

Rodzaje znieczuleń stosowanych w stomatologii:

znieczulenie standardowe z zastosowaniem strzykawki
komputerowe znieczulenie stomatologiczne
znieczulenie wziewne – gaz rozweselający
narkoza – znieczulenie ogólne

Czym dobrze cechują się powyższe rodzaje znieczuleń stomatologicznych?
Znieczulenie standardowe z zastosowaniem strzykawki

To szczególnie wykonywane znieczulenie przez stomatologów. Liczy na wstrzyknięciu substancji znieczulającej w ziemie zęba – dziąsło, podniebienie, śluzówkę policzka. To znieczulenie skuteczne, jednak prawdopodobnie istnieć ono wielkie. Też prawdopodobnie ono zaburzać mimikę twarzy.

Bezbolesne leczenie zębów Krynica Morska
Komputerowe znieczulenie stomatologiczne

W domowych gabinetach stomatologicznych dentysta może zaproponować także znieczulenie komputerowe. Robione jest ono z zastosowaniem skomputeryzowanego urządzenia, które automatycznie dawkuje substancję znieczulającą i aplikuje ją pod niskim ciśnieniem. W rezultacie takie znieczulenie jest niemalże bezbolesne, a oraz nie zaburza ono mimiki.

Bezbolesne leczenie zębów Krynica Morska
Znieczulenie wziewne – gaz rozweselający

W wybranych gabinetach stomatolog może zaproponować też znieczulenie wziewne z zastosowaniem gazu rozweselającego, czyli podtlenku azotu. Jest on traktowany często jako materiał spokojni i relaksujący. Prawdopodobnie być konieczne podanie dodatkowego znieczulenia, tylko jest ono kilka stresujące.
Narkoza – znieczulenie ogólne

Procedury stomatologiczne można mówić też w znieczuleniu ogólnym, lub w narkozie. Najczęściej są one powodowane u chorych z dentofobią, a ponadto przy wielkich ubytkach, na przykład wielu ekstrakcjach.

Bezbolesne leczenie zębów Krynica Morska

Artykuł powstał we zgodzie z Kliniką Stomatologiczną Bezbolesne leczenie zębów? Wybierz dobry gabinet stomatologiczny!